Ek Bilgi İçin : +90 532 485 00 95

Portfolio

Portfolio item 12

Sporcuların, “Sağlık ve Performans Takip Sistemi”yle spor hekimleri ve spor bilim adamları tarafından tüm verilerinin analiz edilip bir arada değerlendirildiği, sağlık ve sportif performanslarının değerlendirilebildiği, sistem tarafından önerilen raporlar doğrultusunda sporcuya özel sağlık, psikoloji, beslenme ya da antrenman planlaması desteğinin verilebildiği emsalsiz bir çalışmadır.

Günümüzde spor bilim adamları eski ve klasik beden eğitimi kavramından daha üst düzeyde uygulamalar geliştirmeye başlayınca insan hareketlerini özellikle sportif hareketleri egzersiz fizyolojisi, biyomekanik, sosyoloji, felsefe, psikoloji, pedagoji, biyokimya gibi çok farklı bilim dalı kökeninden gelerek incelemeye ve irdelemeye başlamışlardır.

Günümüzde, bilimi sporda kullanmayan ülkelerin, sporcularının başarılı olamadıkları açıkça görülmektedir. Sporda bilimsel verilerin kullanılması, özellikle ülkelerin kısa ve uzun dönemdeki hedeflerinin ortaya konulması, bu amaçlara yönelik gerçekçi performans ve antrenman planlarının yapılabilmesi için, stratejik çalışmalara, bilimsel araştırmalara gerek vardır.

  • Sporda teknoloji kullanımı
  • Ölçme, değerlendirme ve raporlama,
  • Antrenman ve beslenme önerileri
  • Sporcu yetiştirme staretejileri
Related Portfolio