Ek Bilgi İçin : +90 532 485 00 95

Portfolio

Portfolio item 7

Ülkemizde ve uluslararası hava ulaşımındaki yolcu sayılarının artmasına ve savunma ihtiyaçlarına bağlı olarak hava araçları sayısı artmıştır. Bu durum, Hava Trafiği Kontrol personelinin nitelikli eğitimi daha kısa sürede geliştirilmesi gereğini ortaya koymuştur. Bu proje geliştirilene kadar ülkemizde eğitim amaçlı simülatörler ithal edilmekteydi.

Mevcut hava trafik simülatörleri, sadece kuleyi simüle etmektedir. Geliştirilen sistemde kule simülatörünün yanısıra radar ve haberleşme simülatörleri de entegre olarak çalıştırılmaktadır.

Simülatörün gerçekliğini ve insan etkileşimini arttırmak için, uçakların ve yer araçlarının kullanımının rol oynayıcılar tarafından da yapılabilmesini sağlayan altyapı da oluşturulmaktadır. Pilot ile hava trafik kontrolörü telsiz simülatörü vasıtasıyla telsiz kullanıyormuş gibi iletişime geçecek, kontrolör radar simülatörü ekranında uçağı konumlandıracak, pilotu yönlendirecek ve meydana yaklaştığında kule personeline trafiği teslim edecektir. Kule ise güvenli inişi sağlayacaktır.

  • Ucuş kulesi simülatörü.
  • Radar simülatörü,
  • Muhabere simülatörü
  • Hava Trafik Eğitim Simülatörü.
Related Portfolio